Spływ kajakowy - w ochronie ptasich lęgów

   Wspólnie z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków serdecznie zapraszamy na spływ kajakowy rzeką Bug na odcinku Tuchlin - Kamieńczyk.

   Tym razem misją naszego spływu będzie ornitologiczna edukacja korzystających z tej formy wypoczynku.Chcemy zwrócić uwagę na ptasie lęgi zlokalizowane na wyspach i piaszczystych łachach na rzece.

   Kajakarze często wybierają takie miejsca na odpoczynek, równie często nieświadomi, że gdzieś na piasku w pobliżu znajdują się jaja albo pisklęta.

   Celem naszego spływu będzie oznakowanie tabliczkami takich miejsc, aby ludzie mogli wypoczywać, a ptaki bezpiecznie i w spokoju opiekować się swoimi pisklętami. Będziemy wyszukiwać miejsc zamieszkanych przez rybitwy i sieweczki i te miejsca oznakowywać tabliczkami informacyjnymi.

   Po wszystkim spotkamy się w Agroturystyce u Kaflika na wspólnej kawie.

   Wydarzenie jest bezpłatne, trzeba będzie jedynie pokryć koszt kajaka z transportem, który wyniesie 100 zł za dwuosobowy kajak. Ważne: musimy znać liczbę kajaków do zarezerwowania, więc koniecznie należy zgłosić nam swój udział poprzez messenger, WatsApp lub email do piątku 1 lipca, do godziny 18:00 (!).

   W wydarzeniu mogą brać udział dzieci, na obecności których zależy nam szczególnie, bo przecież czym skorupka za młodu... i tak dalej :)

   Uczestnicy zostaną wyposażeni w kapoki, będzie można skorzystać z naszych lornetek i lunet.Cel jest szczytny, więc zapraszamy serdecznie! Dla dobra ludzi oraz ptaków!

   Akcji patronuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

 

rw

28 czerwca 2022

+48 882 136 058

rafal@mazovianwildlife.com

Mazovian Wildlife

Chabrowa 24

Brańszczyk, Poland

Social Media

Znajdź nas:

© RAFAL WYSZYNSKI | MAZOVIANWILDLIFE.COM

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail:
Zapisz mnie do newslettera
Zapisz mnie do newslettera
Twój e-mail został zapisany — dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola.

Regulamin udziału

w wydarzeniu

Polityka prywatności

Formularz reklamacji

Formularz zwrotu

Regulamin

Kart Podarunkowych

Regulamin zakupów