Regulamin zakupów

Przydatne linki

Formularz zwrotu

Formularz reklamacji

Polityka prywatności

Regulamin udziału

w wydarzeniu

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail:
Zapisz
Zapisz
Twój e-mail został zapisany — dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola.

© RAFAL WYSZYNSKI | MAZOVIANWILDLIFE.COM

Znajdź nas:

Social Media

Mazovian Wildlife

Chabrowa 24

Brańszczyk, Poland

+48 882 136 058

rafal@mazovianwildlife.com

  Nazywam się Rafał Wyszyński. Jestem założycielem Mazovian Wildlife. Skąd pomysł na działalność tego typu? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by cofnąć się kilkadziesiąt lat wstecz...

  Moja życiowa przygoda z przyrodą, a wkrótce później z samymi ptakami, zaczęła się we wczesnym dzieciństwie. Coś, sam nie wiem co, nie pozwalało mi przechodzić obojętnie na widok wciąż napotykanych pierzastych istot. Wtedy jeszcze nie znałem nawet nazw ich wszystkich, widziałem i czułem jednak, że musi to być niezwykle fascynujący, piękny i różnorodny świat. Ciekawość świata podsycały książki Włodzimierza Puchalskiego, Aliny i Czesława Centkiewiczów i Jacka Pałkiewicza. Zachwytu nad tym światem doznaję po dzień dzisiejszy, badając, obserwując i fotografując niezwykłe stworzenia o niesłychanych supermocach. Tymi bohaterami są dla mnie ptaki.

  Zawodowo pracuję jako leśnik. Ukończyłem studia inżynierskie i magisterskie na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie oraz studia doktoranckie w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym.

  Badałem ptaki drzew dziuplastych, drozda śpiewaka w Puszczy Białej, byłem i jestem uczestnikiem inwentaryzacji i opracowań przyrodniczych (m.in. Monitoringu Pospolitych Ptaków Lęgowych, monitoringu ptaków krajobrazu rolniczego, inwentaryzacji ptaków obszaru Natura 2000 Puszcza Biała, Krajowym Programie Ochrony Dubelta w Polsce).

  Od wielu lat fotografuję przyrodę, a w szczególności ptaki. Zawsze staram się to robić tak, by jak najpełniej oddać ich piękno, niezwykłość i unikalność na fotografiach. Pozostaję tym zafascynowany, odkąd sięgam pamięcią i staram się zarażać innych swoim entuzjazmem do ptasiego świata. Jako fotograf, jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

  Jako przewodnik terenowy pierwsze doświadczenia zdobywałem jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, w Puszczy Białowieskiej, gdzie miałem możliwość odkrywać piękno podlaskiej przyrody przed gośćmi zza granicy. Obecnie pomagam swoim gościom w odkrywaniu piękna przyrody moich okolic, przede wszystkim Doliny Bugu i Puszczy Białej. Zapraszam do wspólnego odkrywania tego niezwykłego świata!

O mnie

24 czerwca 2020