04 grudnia 2022

Gospodarstwo Przy Piecu

W dzisiejszym wpisie, jak zapowiadaliśmy, chcemy przedstawić Wam sylwetkę Waldemara Ławeckiego – właściciela i gospodarza w Gospodarstwie Przy Piecu. To właśnie Pan Waldek służy nam i Wam swoją gościnnością, serdecznością, wiedzą, pomocą za każdym razem, kiedy odwiedzamy Gospodarstwo.

Waldek z wykształcenia jest historykiem, ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także podróżnikiem, założycielem biura turystycznego Bezkresy, które specjalizuje się w wyjazdach za wschodnią granicę naszego kraju – m.in. Turcji, Mongolii, Uzbekistanu, Gruzji czy Kazachstanu. To z Kazachstanu właśnie sprowadził jurty, w których kwateruje swoich gości. I nie ma w tym ani odrobiny przesady, bo sam byłem świadkiem, kiedy przyjechały tirem z kazachskimi tablicami, prowadzonym przez krępego, pucołowatego kazachskiego kierowcę.

Waldek przez dwa lata mieszkał w Moskwie, a polskie Kresy, historia, wiek XVII i okres wielkiego rozkwitu Państwa Polskiego interesowały go od zawsze. W początkach lat dziewięćdziesiątych powstało biuro Bezkresy i tak zamiłowanie do wschodu i Kresów przerodziło się w styl życia, któremu jest wierny do dziś.

Poznać Waldka, porozmawiać, posłuchać niezliczonych fascynujących opowieści, spróbować gruzińskiej basturmy, którą sam robi, można właśnie na skraju Puszczy Białej, w Gospodarstwie Przy Piecu. Zachęcamy Was do odwiedzin!

A jeśli mimo wszystko potrzebujecie do tego specjalnej okazji, to już niebawem pojawią się terminy wydarzeń na początek 2023 roku, które będziemy organizować wspólnie z Waldkiem i jego Gospodarstwem.

Do zobaczenia!

A tu zostawiamy Wam linki:

- FB Gospodarstwa Przy Piecu,

- strona biura podróży Bezkresy.

 

 

rw

+48 882 136 058

rafal@mazovianwildlife.com

Mazovian Wildlife

Chabrowa 24

Brańszczyk, Poland

Social Media

Znajdź nas:

© RAFAL WYSZYNSKI | MAZOVIANWILDLIFE.COM

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail:
Zapisz mnie do newslettera
Zapisz mnie do newslettera
Twój e-mail został zapisany — dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola.

Regulamin udziału

w wydarzeniu

Polityka prywatności

Formularz reklamacji

Formularz zwrotu

Regulamin

Kart Podarunkowych

Regulamin zakupów