Copyright by Mazovian Wildlife 2021

Open your mind and travel further

   Prowadzimy zajęcia stacjonarne dla przedszkoli, szkół oraz osób dorosłych. Formę zajęć mogą Państwo określić sami lub skorzystać z przygotowanej przez nas propozycji. Zajęcia takie prowadzimy w formie warsztatów, angażując słuchaczy i zachęcając ich do czynnego udziału. Opowiadamy, rozmawiamy, wspólnie odkrywamy ptasi świat.

   Zabieramy ze sobą prezentacje multimedialne, nagrania, zdjęcia, sprzęt do obserwacji ptaków, pióra różnych gatunków itd. Staramy się, aby wiedza i doświadczenia słuchaczy po takim spotkaniu pozwalała śmielej i z większą uwagą spoglądać na ptaki.

   Dzielimy się swoimi doświadczeniami, radzimy jak zacząć przygodę z obserwacją ptaków, pomagamy uczyć się rozpoznawania gatunków po wyglądzie, a także po głosie. Jak obserwować ptaki w terenie? Jak obserwować je w swoim ogrodzie? Czy i jak dokarmiać ptaki zimą? Jak je fotografować? Jak dbać o ich miejsca gniazdowe? Jak tworzyć nowe takie miejsca? Gdzie udać się w celu obserwowania ptaków? Jak się ubrać? Jak uniknąć niebezpieczeństw?

   Na te i wiele wiele innych pytań odpowiadamy podczas naszych zajęć. Zapraszamy do kontaktu!

Zajęcia stacjonarne

GALERIA