Copyright by Mazovian Wildlife 2021

Zarezerwuj

termin

Rykowisko jeleni w Puszczy Białej 12 września 2020

Open your mind and travel further

Powoli rozpoczyna się okres rui u jeleni, czyli rykowisko. Słychać już pierwsze ryczące byki, to młode osobniki. Na te starsze i najpotężniejsze przyjdzie czas za kilkanaście dni. Odgłos ryczenia wydawany przez byki jest demonstracją ich siły i kondycji. Stado łań, czyli chmara – przypadnie w udziale tylko najsilniejszemu. To najwyższa stawka tej jesieni.

Właśnie ten spektakl przyrody będziemy podziwiać podczas naszej wycieczki po Puszczy Białej. Będziemy wsłuchiwać się w donośny ryk niosący się po wieczornej puszczy, a jeśli dopisze nam odrobina szczęścia, także obserwować te majestatyczne zwierzęta.

Dojazd należy zaplanować własnym środkiem transportu. Samochody zostawimy na parkingu leśnym kilka kilometrów od Wyszkowa, dojazd utwardzoną drogą.

Wycieczka odbędzie się 12 września b.r., rozpocznie się o godzinie 17:00, przewidywany czas trwania to około 5 godzin. Do przemaszerowania leśnymi drogami będzie dystans około 7 kilometrów. Koszt uczestnictwa za osobę to 85 złotych - dorośli i 65 zł dzieci.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: rafal@mazovianwildlife.com lub telefonicznie: +48 882 136 058.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce i wszelkie niezbędne informacje wyślemy po przyjęciu zgłoszenia.

Zapraszamy serdecznie!

 

rw

28 sierpnia 2020