Regulamin zakupów

Przydatne linki

Formularz zwrotu

Formularz reklamacji

Polityka prywatności

Regulamin udziału

w wydarzeniu

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail:
Zapisz
Zapisz
Twój e-mail został zapisany — dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola.

© RAFAL WYSZYNSKI | MAZOVIANWILDLIFE.COM

Znajdź nas:

Social Media

Mazovian Wildlife

Chabrowa 24

Brańszczyk, Poland

+48 882 136 058

rafal@mazovianwildlife.com

Ornitologiczny spływ kajakowy 5 lipca 2020

   Zapraszamy na ornitologiczny spływ kajakowy rzeką Bug! 5 lipca o godzinie 8:00 rozpoczniemy spotkaniem na przystani w miejscowości Brańszczyk (niżej link do mapki).
   Rozpoczęła się już migracja ptaków siewkowych w kierunku zimowisk. Jednocześnie miejscowe ptaki lęgowe pozostają jeszcze na swoich terenach, więc jest podwójna szansa na ciekawe obserwacje. Obserwowanie ptaków z kajaka jest o tyle ciekawe, że ptaki nie wykazują dużego lęku przed człowiekiem w dziwnej skorupie, można obserwować je z odległości kilku metrów – przesadnie się jednak nie zbliżając, by ich niepotrzebnie nie płoszyć. Podzielimy się na dwie grupy po 6 kajaków, ornitologicznie jedną grupą zaopiekuje się Marek, drugą Rafał.
   Popłyniemy z miejscowości Tuchlin do miejscowości Brańszczyk. Trasa liczy 18 km, bardzo spokojnym tempem pokonuje się ją w czasie 4-5 godzin. Po drodze będziemy mijać wyspy, przybrzeżne piaszczyste łachy, urwiste brzegi. Będziemy płynąć w otoczeniu łąk, zarośli wierzbowych oraz lasów. Przewidujemy jeden dłuższy postój na posiłek, krótsze w zależności od potrzeb uczestników.
Każdy z uczestników otrzyma kapok w odpowiednim rozmiarze, dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą popłynąć tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna.
   Konieczne jest dobre zabezpieczenie przed słońcem odsłoniętych części ciała – nakrycie głowy, odzież z długim rękawem, długie spodnie, bądź krem zabezpieczający przed poparzeniami słonecznymi.
Spotkamy się na przystani w Brańszczyku, tu będzie można zostawić samochód i wszyscy zostaną przewiezieni do Tuchlina, do miejsca rozpoczęcia spływu. Miejsce spotkania zaznaczone jest na mapie (na końcu ulicy Jana Pawła II, nad rzeką):
zobacz mapę..
   Cena uczestnictwa to 100 zł od osoby dorosłej i 70 zł od dziecka/osoby niepełnoletniej. W cenie znajduje się wynajem kajaka, dowóz, opieka przewodnika.
   Zgłoszenia przyjmujemy i wszelkich informacji udzielamy telefonicznie, mailowo, poprzez messenger, zapraszamy do kontaktu.

 

23 czerwca 2020