Regulamin zakupów

Przydatne linki

Formularz zwrotu

Formularz reklamacji

Polityka prywatności

Regulamin udziału

w wydarzeniu

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail:
Zapisz
Zapisz
Twój e-mail został zapisany — dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola.

© RAFAL WYSZYNSKI | MAZOVIANWILDLIFE.COM

Znajdź nas:

Social Media

Mazovian Wildlife

Chabrowa 24

Brańszczyk, Poland

+48 882 136 058

rafal@mazovianwildlife.com

Ornitologiczny spływ kajakowy 22 sierpnia 2021

Zapraszamy na nasz kolejny ornitologiczny spływ kajakowy!

 

Lato ma się ku końcowi, a to oznacza, że duża część ptasich mieszkańców północnych regionów naszego kontynentu jest już w drodze ku swoim zimowiskom na południu Europy. Dolinami rzek migrują pokaźne stada czajek, brodźce i biegusy kilku gatunków. Poza tym spotkamy także te, które po lęgach jeszcze nas nie opuściły, m.in. zimorodki, brzegówki, gąsiorki, a także te, które opuszczać nas na zimę nie mają zamiaru, jak chociażby bieliki.

Jak zwykle podzielimy się na dwie grupy po 6 kajaków i, jak zwykle, ornitologicznie jedną grupą zaopiekuje się Marek, drugą Rafał.
Tym razem popłyniemy z miejscowości Nur do miejscowości Małkinia. Trasa liczy niewiele ponad 20 km, a to oznacza, że przepłynięcie jej zajmuje, w bardzo spokojnym tempie 5-6 godzin. Jest to bardzo malowniczy i ciekawy odcinek rzeki. Po drodze występują liczne wyspy, wypłycenia, urwiste brzegi, miejscami kamienne bystrza. Będziemy płynąć w otoczeniu łąk, łęgów wierzbowych oraz lasów porastających brzegi rzeki. Będziemy podziwiać jedne z najbardziej urzekających krajobrazów w okolicach Zgleczewa. Przewidujemy jeden dłuższy postój na posiłek, krótsze w zależności od potrzeb uczestników. Postoje na fotografowanie nadbużańskich krajobrazów są również przewidziane w planie.
Każdy z uczestników otrzyma kapok w odpowiednim rozmiarze, dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą popłynąć w towarzystwie dorosłego opiekuna.
Konieczne jest dobre zabezpieczenie przed słońcem odsłoniętych części ciała – nakrycie głowy, odzież z długim rękawem, długie spodnie, bądź krem zabezpieczający przed poparzeniami słonecznymi.
Spotkamy się o godzinie 8:00 w Agroturystyce u Kaflika, przy ul. Nadbużnej 39 w Brańszczyku. Tu będzie można zaparkować swoje auto i wszyscy zostaną przewiezieni do miejsca rozpoczęcia spływu. Link do mapy z zaznaczonym miejscem zbiórki: na mapie
kliknij tu. Linki do pozostałych map – miejsce rozpoczęcia spływu: Nur - kliknij tu, miejsce zakończenia spływu: Małkinia - kliknij tu.
Cena uczestnictwa to 120 zł od osoby dorosłej i 90 zł od dziecka/osoby niepełnoletniej. W cenie znajduje się wynajem kajaka, przejazd, opieka przewodnika.
Zgłoszenia przyjmujemy i wszelkich informacji udzielamy telefonicznie, mailowo, poprzez messenger, zapraszamy do kontaktu (
kliknij tu aby do nas napisać).

 

rw

16 sierpnia 2021