Regulamin zakupów

Przydatne linki

Formularz zwrotu

Formularz reklamacji

Polityka prywatności

Regulamin udziału

w wydarzeniu

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail:
Zapisz
Zapisz
Twój e-mail został zapisany — dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola.

© RAFAL WYSZYNSKI | MAZOVIANWILDLIFE.COM

Znajdź nas:

Social Media

Mazovian Wildlife

Chabrowa 24

Brańszczyk, Poland

+48 882 136 058

rafal@mazovianwildlife.com

4 września 2021

Rykowisko jeleni w Puszczy Białej

Tego dnia odbędą się dwie wycieczki: poranna w godzinach 4:00-10:00 oraz wieczorna w godzinach 18:00-22:00.

 

Rozpoczyna się coroczny spektakl natury, jakim jest okres rui u jeleni, czyli rykowisko. Zaczynają już nieśmiało ryczeć pierwsze byki. Ten głos jest demonstracją ich siły i kondycji. Stado łań, czyli chmara – przypadnie w udziale tylko najsilniejszemu. To najwyższa stawka tej jesieni.

Właśnie ten spektakl przyrody będziemy podziwiać podczas naszych wycieczek po Puszczy Białej. Będziemy wsłuchiwać się w donośny ryk niosący się po wieczornej puszczy, a jeśli dopisze nam odrobina szczęścia, także obserwować te majestatyczne zwierzęta.

Dojazd należy zaplanować własnym środkiem transportu. Samochody zostawimy na parkingu leśnym kilka kilometrów od Wyszkowa, dojazd utwardzoną drogą. Należy zabrać ze sobą nieprzemakalne buty, najlepiej kalosze, ciepłą odzież i co ważne – nieszeleszczącą. Wskazane jest też mieć ze sobą czapkę i rękawiczki – wieczory i poranki bywają już naprawdę chłodne, a my sporą część czasu będziemy spędzać w bezruchu, nasłuchując i obserwując. Będzie ciemno, więc przyda się czołówka, możemy też napotkać większe ilości komarów, ale polecamy raczej zabezpieczać się odzieżą, niż repelenty zapachowe, ponieważ będą one wyczuwalne także przez inne zwierzęta, co może zmniejszać nasze szanse na bliższe spotkania z nimi.

Wycieczka odbędzie się w kilkuosobowej grupie, do pokonania drogami gruntowymi będziemy mieć kilka kilometrów.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na nasz adres mailowy, telefonicznie (dostępne tutaj), jesteśmy dostępni także na Messengerze oraz WatsApp.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce i wszelkie niezbędne informacje wyślemy osobom zainteresowanym po przyjęciu zgłoszenia.

Zapraszamy serdecznie!

 

rw

28 sierpnia 2021